Vyprazdňování zásobníků a sil


Pro vyprazdňování skladovacích zásob jsou k dispozici systémy založené na uvolňování produktu pomocí tlakového vzduchu, které jsou oproti jiným systémům šetrnější, co se týče hluku a mechanického poškozování pláště nádoby. Nabízíme různá řešení podle vlastností skladovaného produktu. 

Pro jemné produkty s granulometrií v řádu mikro-a milimetrů používáme trysky Vibra-Disc s unikátní schopností směrovat proudění vzduchu podél vnitřní stěny nádoby, čímž efektivně uvolňují klenbu. 

Produkty s větší granulometrií pak je možné uvolňovat tryskami TVS, popřípadě vzuchovými děly využívajícími rázovou energii při mžikové expanzi. Speciální aplikace, kde je potřeba fluidozovat nebo během vyprazdňování produkt například dosušovat, je možné řešit s pomocí poréznho materiálu Dynapore. 

Všechny systémy je možné používat se vzduchem nebo inertním plynem, kdy je třeba provozovat zařízení v prostředí s nebezpečím výbuchu. 

Zobrazit více
Vyprazdňování zásobníků a sil

Provzdušňovací trysky

Provzdušňovací trysky jsou vhodné pro jemné sypké materiály vytvářející klenbu. Montují se na vnitřní stěnu kužele nebo jehlanu zásobníku. Konstrukční řešení trysky umožňuje její instalaci i z vnější strany skladovací nádoby. 

Provzdušňovací hlavice jsou spojeny do jednotlivých zón ovládaných ventily, které jsou aktivované řídící jednotkoou, případně časovačem. Tak tvoří ucelený systém, který může fungovat plně automaticky. 

Používáme dva základní typy trysek: Vibra-Disc, které se montují pryžovým diskem na vnitřní stěnu zásobníku a uvolňovaný vzduch proudí podél stěny zásobníku. Trysky TVS jsou přivařeny na stěnu zásobníku a v klidovém stavu nevystupují nad povrch vnitřní strany pláště nádoby. Uvolňovaný vzduch proudí směrem od stěny zásobníku. 

Více informací zde

Provzdušňovací tryska Vibra-Disc

Snadná montáž do stávajících systémů i bez přístupu dovnitř sil Bez pohyblivých částí Nízká spotřeba vzduchu Možnost volby materiálů pružných disků dle prostředí Funkčnost zachováni i při nízkém tlaku vzduchu Nízké provozní náklady Snadná kontrola…

Provzdušňovací tryska Vibra-Disc

Výsuvné trysky TVS

Instalace do existujících systémů bez nutnosti přístupu do sila. Vysoká mechanická odolnost. Nízká spotřeba vzduchu. Nízké provozní náklady. Snadná kontrola stavu trysek z venkovní strany zásobníku. Dlouhá životnost.

Výsuvné trysky TVS

Vzduchová děla

Jedná se o nejúčinnější prostředek pro uvolňování klenby pro nejnáročnější materiály (např. uhlí, struska, piliny...). Vzduchové dělo uvolní ve zlomku vteřiny akumulovaný objem stlačeného vzduchu, vzduch proudí skrz výstupní trubku o velkém průřezu a jeho ráz naruší a uvolní blokovaný materiál. Výstupní trubka je navařena na zásobník pod úhlem tak, aby plyn proudil ve směru výpadu ze skladovací nádoby. 

Každé dělo je vybaveno ventilem a pomocí řídící jednotky je umožněno aktivovat sestavu tak, aby byla klenba rychle a účinně uvolněna. 

Více informací zde

Vzduchová děla DVS

Pracovní tlak 2 až 10 bar Provozní teplota od -10°C do +60°C Dlouhá životnost díky minimu opotřebitelných dílů Nízká hlučnost Ovládání pneumatické nebo elektrické Ruční nebo automatický provoz Vyrobeno v souladu s 2014/29/EU

Vzduchová děla DVS

Porézní materiály Dynapore

Vrstvené porézní materiály Dynapore vyráběné z nerezových drátěných sít, zajišťují požadovanou propustnost a odolnost současně. Fluidizační desky mají stejnou propustnost v řádu mikrometrů po celé své ploše, což zajišťuje rovnoměrnou fluidizaci produktu. 

Teplotní odolnost okolo 535°C a odolnost proti mechanickému poškození poskytuje vhodnou alternativu textilním materiálům. 

Práce s fluidizačními dekami je jednoduchá. Dají se tvářet a obrábět podobně jako nerezový plech. Ze základních rozměrů desky 600x1200mm a 915x915mm je možné běžnými metodami vytvořit prakticky jakýkoliv tvar. 

Více informací zde

Porézní materiály

Vysoká odolnost Standardně dodávané v deskách 610x 1220 mm nebo 915x915 mm, ale i jako tvarovky Jednoduché tvarování, stříhání, svařování Alternativně lze dodat i jako tvarovky Rovnoměrné rozložení průtoku plynů …

Porézní materiály

Co o nás říkají?

 • „Sklenář, s. r. o., byla dobrá volba. Ačkoli byly naše požadavky velmi specifické, s výsledkem jsme byli vždy spokojeni.“

  Ing. Dalibor Krejsa, JSP International, s.r.o.
 • „Great job, as always.“

  Michael Smilansky FUJI ROBOTICS, USA
 • „S firmou Sklenář, s. r. o., spolupracujeme již 13 let. Oceňujeme zejména její flexibilitu a odbornost, jsme 100% spokojeni.“

  Rostislav Vrbácký, PEGAS NONWOVENS s.r.o.
 • „We have been cooperating with Sklenar, s. r. o., for more than 10 years, appreciating prompt service, professional handling, high quality and performance.“

  Rainer Nothhelfer SGH Schüttguthandling, Germany
 • „Dodávka paletizačního robota splnila naše očekávání.Firma Sklenář, s. r. o., byla vyhodnocena jako jeden z našich nejlepších dodavatelů s exemplárním přístupem k řešení našich problémů.“

  František Peringer, Gypstrend, s.r.o.
 • „Firma Sklenář, s. r. o., previedla rekonštrukciu pneumatickej dopravy sklárskych surovín pre kmenáreň. Realizácia prebehla v dohodnutom termíne. Dodané zariadenie zvýšilo prevádzkovú spoľahlivosť prepravy surovín a komfort pre obsluhu.“

  Miroslav Šebik Vetropack Nemšová, s. r. o., Slovakia

Máte zájem o naše služby? Nezávazně nás kontaktujte pro více informací.

Nezávazná poptávka